Powrót na góre

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Ten tylko wart nazwy człowieka, który ma pewne przekonania i potrafi je bez względu na skutki wyznawać czynem. – J. Piłsudski

Zespół Szkół w Przytocznie

LOGOWANIE

13 maja zorganizowaliśmy spotkanie w ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich.
1 maja 2004 roku to data szczególna dla naszego kraju. To właśnie wtedy - 15 lat temu Polska wstąpiła do Unii Europejskiej. Od tego dnia nasz kraj zaczął zmieniać się na lepsze. Zaczęto budować drogi, odnawiać miasta, zaczęły rozwijać się firmy. Nasza szkoła również rozwinęła się dzięki   Funduszom Europejskim, czego efekty widzimy codziennie. Hala sportowa na której się znajdujemy, dodatkowe zajęcia dla naszych uczniów – to tylko część z inwestycji na które pozyskaliśmy dotacje.
„Dni Otwarte Funduszy Europejskich” jest to akcja która skupia przedsiębiorczych i dynamicznych beneficjentów, którzy raz w roku udostępniają, pokazują efekty swojej pracy. My również chcieliśmy pokazać, jak fundusze europejskie wpłynęły na zmianę naszej szkoły.
Bardzo się cieszymy, że zaszczycili nas swoją obecnością: Zastępcę Wójta Gminy Jeziorzany pan Jerzy Bańkowski, Przewodniczący Rady Gminy pan Zbigniew Wesołowski, Przewodniczący Komisji Oświaty pan Paweł Szczotka, Rada Rodziców.

Na początku pani dyrektor Małgorzata Szabelska przypomniała nam, w jakich projektach nasza szkoła brała udział i jak zmieniła się dzięki dotacjom unijnym.
W roku szkolnym 2018/19 nasza szkoła bierze udział w projekcie „Przyjazna szkoła w Gminie Jeziorzany
” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, Działanie 12.2 Kształcenie ogólne. Nasi uczniowie mają możliwość rozwijania swoich umiejętności na zajęciach dodatkowych z języka angielskiego, przyrody, matematyki, informatyki. Młodzież spotyka się również z pedagogiem, by jak najlepiej poznać swoje predyspozycje zawodowe.

Dziś pokazaliśmy, czego nauczyliśmy się na zajęciach prowadzonych w ramach projektu. Na scenie zaprezentowali się uczniowie klas I-III, którzy uczęszczają na zajęcia „Zabawy z liczbami – warsztat kreatywny zajęć matematycznych rozwijających zainteresowania matematyką dla uczniów klas I-III”, które prowadzi pani Marzanna Wrzos oraz „Speak – lekcja – nauka języka angielskiego w formie zabawowej dla dzieci klas I-III” prowadzonych przez panią Annę Domańską. Nasi najmłodsi uczniowie uczyli się używać tego języka w sytuacjach codziennych, podczas zabawy. Celem tych zajęć był nacisk na język mówiony.
Po nich na scenie wystąpili uczniowie klas IV –VI. Najpierw zaprezentowali umiejętności zdobyte podczas zajęć matematycznych. Są to zajęcia „Matematyczne łamigłówki – zespołowy warsztat kreatywny zajęć matematycznych rozwijających zainteresowania matematyką dla uczniów klas IV – VI” oraz „Liczenie jest fajne – zajęcia wyrównujące wiedzę”. Zajęcia prowadzi pani Irena Sobieszyńska. Podczas tych zajęć uczniowie rozwijali umiejętności jakie już posiadają, poszerzali swoją wiedzę.
Następnie zaprezentowała się grupa uczestnicząca w zajęciach „Zajęcia logicznego myślenia – nauka programowania dla uczniów klas IV – VI” prowadzonych przez pana Jacka Guza. Uczestnicy poznali maty do kodowania, ozoboty, jak również wiele potrzebnych programów komputerowych. Rozwijali swoje zainteresowania i pasje.
Kolejny występ dotyczył zajęć „Speak – lektor – nauka języka angielskiego w parach dla dzieci klas IV – VI” prowadzone przez pana Waldemara Rybickiego. Mogliśmy posłuchać piosenki w języku angielskim w wykonaniu Weroniki.
Zajęcia „Gdy dorosnę… - zajęcia indywidualne i grupowe z pedagogiem w klasach IV – VI” prowadziła pani Izabella Wasilewska. Podczas dzisiejszego spotkania uczestnicy pokazali nam, że wybór zawodu wcale nie jest łatwy.
Na zakończenie byliśmy świadkami doświadczeń chemicznych w wykonaniu uczestników zajęć „Czy burza jest straszna – zespołowy warsztat pracy kreatywnej z przyrody dla uczniów klas IV - VI” prowadzonych przez panią Annę Mitura. Na tych zajęciach uczniowie wykorzystują pomoce dydaktyczne zakupione w ramach projektu.

Podczas spotkania rozdane zostały również nagrody w konkursie „Uzależnienia – same zmartwienia”.
Na zakończenie odbył się mecz uczniów klas 7, 8 i III gimnazjum w piłkę siatkową. Hala sportowa wybudowana została dzięki dotacji unijnej.

                        20190513 093913 20190513 111014

 

                                                   EFS kolor poziom

 

galeria

Copyright © 2019 ZS Przytoczno Rights Reserved.