Powrót na góre

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Ten tylko wart nazwy człowieka, który ma pewne przekonania i potrafi je bez względu na skutki wyznawać czynem. – J. Piłsudski

Szkoła Podstawowa w Przytocznie

LOGOWANIE


Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /domains/zsprzytoczno.pl/public_html/templates/dd_highschool_43/functions.php on line 205

   Tradycyjnie już uczniowie naszej szkoły przy pięknej pogodzie to jest klasa 7 Szkoły Podstawowej opieką p. Anny Mitury i p. Anny Domańskiej udali się na cmentarz w Przytocznie by uporządkować groby na naszym cmentarzu parafialnym. Księży pracujących kiedyś w naszej parafii, byłych właścicieli Przytoczna, Kawęczyna, Charlejowa i Ostrowa, żołnierzy poległych w walkach o naszą Ojczyznę a także krewnych osób zasłużonych w historii naszego kraju. W tym roku wzięliśmy udział w akcji "Szkoła pamięta". Uczniowie podeszli do zadania bardzo odpowiedzialnie, sprawnie i z wielkim zaangażowaniem. Nie obyło się bez słów uznania i podziękowań od osób znajdujących się na cmentarzu, za pamięć historyczną o naszych przodkach. Niektórzy poznali historię osób których wcześniej nie znali. Była też wspólna modlitwa i chwila zadumy nad grobami uczniów zmarłych z naszej szkoły. Dzisiejsze wydarzenie było piękną lekcją historii, pamięci o naszych przodkach i szacunku dla osób już nie żyjących.

Obraz może zawierać: co najmniej jedna osoba i na zewnątrz Obraz może zawierać: 2 osoby, buty i na zewnątrz Obraz może zawierać: co najmniej jedna osoba, drzewo, niebo i na zewnątrz

Copyright © 2019 Szkoła Podstawowa im. Józefa Piłsudskiego w Przytocznie Rights Reserved.