Powrót na góre

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Ten tylko wart nazwy człowieka, który ma pewne przekonania i potrafi je bez względu na skutki wyznawać czynem. – J. Piłsudski

Szkoła Podstawowa w Przytocznie

LOGOWANIE


Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /domains/zsprzytoczno.pl/public_html/templates/dd_highschool_43/functions.php on line 205

Przybory szkolne i zeszyty dla afrykańskich dzieci.
Szanowni Państwo zwracamy się z prośbą o wsparcie prowadzonej w naszej szkole akcji ”Tornister misyjny”. Zbiórka przyborów odbędzie się w dniach od 29 i 30 października przed sekretariatem.
„Dzieło Pomocy „Ad Gentes” po raz drugi organizuje akcję „Tornister misyjny”.
– Zbieramy przybory szkolne, kredki, farbki, zeszyty i piórniki, które przekażemy dzieciom na misjach w Afryce i Papui Nowej Gwinei. W ubiegłym roku, dzięki zaangażowaniu Caritas Diecezji Toruńskiej i Caritas Archidiecezji Poznańskiej przekazaliśmy dwa kontenery przyborów szkolnych do szkół katolickich w Tanzanii i Kenii – mówi ks. Zbigniew Sobolewski, dyrektor Dzieła. – w ostatnich latach przekazywaliśmy duże ilości długopisów, ołówków, kredek, i wielu innych przyborów szkolnych. Posyłaliśmy do Afryki nawet ubrania sportowe i piłki dla dzieci. To ważna i niezwykle cenna forma pomocy. Dzięki misjonarkom i misjonarzom prowadzącym szkoły podstawowe i przedszkola wspomagaliśmy dzieci z rodzin najuboższych. Dla tych dzieci kolorowy piórnik, zeszyt i długopis były źródłem wielkiej radości – dodaje dyrektor Dzieła.
Będziemy szczęśliwi, jeśli do końca października uda nam się uzbierać przybory i zeszyty, które w dwóch kontenerach poślemy do Tanzanii i Papui Nowej Gwinei. „„(Z góry jesteśmy wdzięczni za okazaną pomoc)
                                                                       
                                                                                                   Opiekunowie Szkolnego Koła Caritas.

Copyright © 2020 Szkoła Podstawowa im. Józefa Piłsudskiego w Przytocznie Rights Reserved.