Powrót na góre

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Ten tylko wart nazwy człowieka, który ma pewne przekonania i potrafi je bez względu na skutki wyznawać czynem. – J. Piłsudski

Szkoła Podstawowa w Przytocznie

LOGOWANIE


Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /domains/zsprzytoczno.pl/public_html/templates/dd_highschool_43/functions.php on line 205

Magiczna Moc Bajek”

            Nasza szkoła i przedszkole dołączyło do Międzynarodowego Projektu Czytelniczego „Magiczna Moc bajek” czyli bajkowa podróż do krainy wartości i dziecięcej wyobraźni. Głównym celem projektu jest promowanie wśród dzieci czytania bajek i baśni jako sposobu na ich rozwój, kształcenie, zdobywanie wiedzy i wychowanie szczęśliwego człowieka oraz kształtowanie postaw społecznych u dzieci wobec osób z niepełnosprawnością.

            „Dawno, dawno temu, za siedmioma górami za siedmioma lasami…”, - zapewne wszyscy pamiętamy te słowa, napawające radością i ciekawością, za nimi, bowiem zawsze kryła się fascynująca opowieść. Niezmiennie wiadomo, iż bajki były od zawsze sposobem na przekazywanie dzieciom wiedzy i zasad moralnych. Wspólne czytanie bajek z dorosłymi wywiera duży wpływ na rozwój małego człowieka. Bajki pomagają dziecku poznawać i nazywać własne emocje oraz podpowiadać sposoby radzenia sobie z nimi. Odpowiednio dobrana literatura dziecięca wzbogaca wiedzę, rozwija intelekt, jest źródłem rozrywki i zabawy. Dlatego jednym z zadań jest m.in. rozbudzenie zainteresowań czytelniczych. Poprzez utożsamienie się z bohaterem, dzieci są w stanie przepracować różne, trudne dla siebie sytuacje, poradzić sobie z przykrymi emocjami. 

            Projekt jest odpowiedzią na realizację podstawowych kierunków polityki oświatowej Ministerstwa Edukacji Narodowej w roku szkolnym 2020/2021.

            Realizatorzy projektu:Wioleta Radzikowska, Kazimiera Fabiańska, Barbara Mitura,  Hanna-Rafał- Frsek, Eelina Sobieszek,Anna Pożarowszczyk,Karolina Chmielewska, Izabella Wasilweska.

Copyright © 2021 Szkoła Podstawowa im. Józefa Piłsudskiego w Przytocznie Rights Reserved.