Powrót na góre

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Ten tylko wart nazwy człowieka, który ma pewne przekonania i potrafi je bez względu na skutki wyznawać czynem. – J. Piłsudski

Szkoła Podstawowa w Przytocznie

LOGOWANIE


Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /domains/zsprzytoczno.pl/public_html/templates/dd_highschool_43/functions.php on line 205

11 listopada 1918 roku, po 123 latach niewoli, Polska odzyskała niepodległość. Dzień ten jest polskim świętem państwowym. Obchodzimy je jako Święto Niepodległości. Na czele odradzającej się Polski stanął Józef Piłsudski, który otrzymał funkcję Naczelnika Państwa. Powołał on rząd polski i utworzył polskie wojsko. Cały świat uznał odrodzone państwo polskie.

Dzisiaj  obchodzimy 102 rocznicę  tego wydarzenia, dlatego zachęcamy do odśpiewania w domach (o godz.12) wraz z całą rodziną  hymnu państwowego Mazurka Dąbrowskiego. Więcej o akcji na stronie www.niepodlegla.gov.pl

cover photo

Copyright © 2021 Szkoła Podstawowa im. Józefa Piłsudskiego w Przytocznie Rights Reserved.