Powrót na góre

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Ten tylko wart nazwy człowieka, który ma pewne przekonania i potrafi je bez względu na skutki wyznawać czynem. – J. Piłsudski

Szkoła Podstawowa w Przytocznie

LOGOWANIE


Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /domains/zsprzytoczno.pl/public_html/templates/dd_highschool_43/functions.php on line 205
Odnawialne Źródła Energii jest to temat, który w ostatnim czasie zdobywa coraz większe grono zwolenników. 10 chętnych osób z klasy 8 pomimo natłoku innych zajęć zainteresowało się tym tematem i biorą udział w konkursie "Postaw na słońce". Konkurs badawczy „Postaw na Słońce” ma na celu rozpowszechnienie wiedzy o  mikroinstalacjach OZE (Odnawialne Źródła Energii), czyli urządzeniach, pozwalających wytwarzać energię elektryczną we własnym zakresie na swój własny użytek. Szczególny nacisk kładziony jest na fotowoltaikę, czyli technologie przetwarzania energii słonecznej na elektryczną. Pozyskiwanie energii w tradycyjny sposób, czyli przez spalanie węgla, niesie ze sobą niezwykle szkodliwe skutki dla środowiska ze zmianami klimatycznymi i smogiem na czele. Dzięki udziałowi w konkursie uczniowie wiedzą, że zmiana sposobu wytwarzania energii w Polsce, w tym przejście na mikroinstalacje OZE, przyczyni się do poprawienia stanu środowiska.

Konkurs składa się z dwóch etapów. W pierwszym uczniowie zdobywali wiedzę teoretyczną o OZE, rozmawiali ze specjalistami, przeszukiwali internet. W drugim etapie swoją wiedzę wykorzystują dzieląc się nią z innymi. Przygotowują ulotki, plakaty, informacje dla innych uczniów, rodziców oraz mieszkańców naszej gminy. Mamy nadzieję, że w ten sposób chociaż w niewielkim stopniu przyczynimy się do zmiany myślenia oraz poprawy stanu środowiska. Opiekunem projektu jest pania Anna Goździcka.

                                                        PNS 7 logo 240

Copyright © 2021 Szkoła Podstawowa im. Józefa Piłsudskiego w Przytocznie Rights Reserved.