Powrót na góre

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Ten tylko wart nazwy człowieka, który ma pewne przekonania i potrafi je bez względu na skutki wyznawać czynem. – J. Piłsudski

Szkoła Podstawowa w Przytocznie

LOGOWANIE

7 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Zdrowia. Warto pamiętać, że zdrowie to nie tylko brak choroby.

Jak wskazuje WHO (Światowa Organizacja Zdrowia), czyli najważniejsza międzynarodowa instytucja zajmująca się szeroko pojętą opieką zdrowotną, zdrowie to stan dobrostanu, który możemy osiągnąć tylko wtedy, gdy zadbamy o wszystkie jego aspekty, od fizycznego, przez psychiczny, aż po ten społeczny.

Dbanie o zdrowie nie musi być trudne, jeśli skupimy się na zapobieganiu możliwym dolegliwościom. Zdrowa i zbilansowana dieta, nawadnianie organizmu, częsta aktywność fizyczna, odpowiednia ilość snu oraz zarezerwowanie czasu na regenerację i odpoczynek to pierwszy i najważniejszy krok ku lepszemu samopoczuciu. Jeśli dodamy do tego regularne wizyty u lekarza połączone z badaniami moczu i krwi, nasze szanse na cieszenie się zdrowiem bez leków znacznie wzrosną.

Zamieszczam godne uwagi infografiki - znalezione w sieci 

Tymczasem - ZDROWIA wszystkim! 

zdrowie zdr2 zdr3

Copyright © 2022 Szkoła Podstawowa im. Józefa Piłsudskiego w Przytocznie Rights Reserved.