Powrót na góre

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Ten tylko wart nazwy człowieka, który ma pewne przekonania i potrafi je bez względu na skutki wyznawać czynem. – J. Piłsudski

Szkoła Podstawowa w Przytocznie

LOGOWANIE


Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /domains/zsprzytoczno.pl/public_html/templates/dd_highschool_43/functions.php on line 205

Szanowni Rodzice.

             
W piątek 20 marca zostało wprowadzone nowe rozporządzenie:
https://www.gov.pl/web/edukacja/ksztalcenie-na-odleglosc--nowe-regulacje-prawne ) zmieniające przepisy, dzięki którym możliwe jest prowadzenie kształcenia na odległość w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania szkół i placówek oświatowych w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem                        i zwalczaniem COVID-19. Określa ono zasady prowadzenia nauczania na odległość i stwarza możliwość oceniania i klasyfikowania uczniów. Nowe przepisy będą obowiązywały od 25 marca 2020 r. do 10 kwietnia 2020 r.

Trudny czas, w którym jesteśmy, wymaga od nas wszystkich pełnej mobilizacji, współpracy i cierpliwości. Nauka prowadzona na odległość może być realizowana z wykorzystaniem różnych metod. Nasza szkoła będzie pracowała z uczniami   w następujący sposób:

  1. Informacje nauczycieli o kolejnych tematach realizowanych lekcji będą umieszczane codziennie na dzienniku elektronicznym szkoły wg planu zamieszczonego w dzienniku elektronicznym naszej szkoły lub w inny sposób ustalony indywidualnie z nauczycielem.
  2. Każdy uczeń zobowiązany jest do systematycznego realizowania podanego materiału programowego.
  3. Wykonane prace należy przesyłać na adresy e-mailowe nauczycieli uczących danego przedmiotu (podane na stronie internetowej w zakładce nauczanie zdalne).
  4. W przypadku problemów z dostępem do komputera czy Internetu prosimy o informowanie wychowawcy, że uczeń pracuje, a prace zostaną wysłane później lub będzie pracował w inny ustalony sposób z nauczycielami.
  5. Zamieszczane informacje w dzienniku elektronicznych czy innych źródłach przekazu w godzinach wyznaczonych na realizację danego przedmiotu, nie oznaczają, że uczeń w tym momencie jest zobowiązany wykonywać zadania z bieżącej lekcji. Uczeń może wybrać dowolnie czas pracy, pod warunkiem, że będzie wywiązywał się z obowiązków w okresie danego tygodnia. Zrozumiała jest sytuacja, że nie jest możliwe wykonywanie pracy zdalnej przez komputer jednocześnie przez kilkoro dzieci w domu, w którym jest tylko jeden komputer.
  6. Pedagog szkolny pełni dyżur telefoniczny w poniedziałki, środy i piątki w godzinach 9.00-11.00 pod numerem telefonu 669-372-921.

 

Jednocześnie informuję, że nie będzie możliwe dopasowywanie planu lekcji do rozkładu zawodowego dnia rodziców. Nauczanie na odległość jest                      dla wszystkich nowością i z pewnością pojawią się różne trudności i błędy z obu stron. Proszę wszystkich o wyrozumiałość i dobrą wolę. Nauczyciele mają możliwość weryfikacji dotychczas stosowanego programu nauczania tak, by dostosować go do wybranej metody kształcenia na odległość. Nauczyciele poinformują Państwa także w jaki sposób będzie monitorowana i sprawdzana wiedza ucznia oraz postępy w nauce. W razie trudności i pytań proszę się zwracać do wychowawców.

Wszystkim Państwu życzę dużo zdrowia i mam nadzieją na rychłe spotkanie z naszymi uczniami w szkole.


         

                                                                                 Z poważaniem

                                                                        Dyrektor Szkoły Podstawowej

                                                                           

                                                                              Małgorzata Szabelska

Copyright © 2020 Szkoła Podstawowa im. Józefa Piłsudskiego w Przytocznie Rights Reserved.