Powrót na góre

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Ten tylko wart nazwy człowieka, który ma pewne przekonania i potrafi je bez względu na skutki wyznawać czynem. – J. Piłsudski

Szkoła Podstawowa w Przytocznie

LOGOWANIE


Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /domains/zsprzytoczno.pl/public_html/templates/dd_highschool_43/functions.php on line 205

Organizacja nauczania zdalnego

 

Ze względu na zawieszenie zajęć w szkole, zgodnie z zaleceniem MEN, przedstawiamy sugestie dotyczące nauki uczniów w domu. W związku z tym, że nauka ma charakter samodzielnej pracy w domu uczeń powinien  mieć zagwarantowany dostęp do komputera i Internetu, umożliwiający komunikowanie się z nauczycielami przez dziennik elektroniczny Vulcan oraz dostęp do konta poczty elektronicznej. Prosimy rodziców i uczniów o codzienne sprawdzanie wiadomości w dzienniku elektronicznym.


Jak zorganizować młodzieży warunki do nauki w domu:
1. Wspierać młodzież w utrzymaniu „szkolnego” trybu dnia, czyli wstawania o tej samej porze i nauki w godzinach odbywania zajęć w szkole (wykonywania zalecanych zadań lub odbywania zajęć z nauczycielami online). To, co pomaga dziecku zmobilizować się do pracy, to dobra organizacja czasu nauki. Bardzo ważny jest stabilny harmonogram.
2. W miarę możliwości zapewnić miejsce do nauki sprzyjające skupieniu i efektywnej pracy, miejsce, gdzie jest cicho i spokojnie, gdzie dziecko może się skoncentrować i nic go nie rozprasza, gdzie w tle nie jest włączony telewizor.
3. Zachęcać młodzież do higienicznego trybu nauki (poranna higiena, śniadanie, krótkie przerwy w czasie nauki, najlepiej ruchowe, przewietrzone miejsce do nauki).
4. Ograniczać czynniki zakłócające naukę, nie obciążać młodzieży w czasie przeznaczonym na naukę innymi obowiązkami. W czasie przerwy w nauce  ograniczyć korzystanie z gier komputerowych i portali społecznościowych.Jak motywować i wspierać młodzież do systematycznego uczenia się poza szkołą:
1. Okazywać zainteresowanie nauką swoich dzieci, ich sukcesami i trudnościami.

2. Chwalić swoje dzieci za wytrwałość i systematyczność. Duży wpływ na motywację ma także pozytywna ocena rezultatów własnej pracy. Każdy lubi, gdy jego starania są doceniane. Pamiętajmy więc, aby zauważać nawet niewielkie osiągnięcia dziecka i aby chwalić je nawet za drobne postępy. Nie stawiajmy dziecku zbyt wygórowanych wymagań, swoje oczekiwania dostosujmy do jego możliwości.
3. Uświadamiać uczniom wartość i znaczenie odbywania nauki w domu dla ich wiedzy i umiejętności.

 1. Pomagaj, ale nie wyręczaj. 

Jak zadbać o bezpieczeństwo w sieci i higienę pracy z komputerem:

 

 1. Postaraj się zainstalować kontrolę rodzicielską na komputerze aby ochronić dziecko przed nieodpowiednimi treściami.
 2. Razem ustalcie zasady korzystania z sieci- cel i czas korzystania przez dzieci z Internetu.
 3. Wspólnie odkrywajcie bezpieczne i wartościowe serwisy edukacyjne.
 4. Naucz dziecko szacunku do innych internautów.
 5. Przestrzeż przed publikowaniem on-line danych osobowych i nierozważnym umieszczaniem swoich  osobistych zdjęć czy filmików.
 6. Nie klikaj w odnośniki (strony internetowe) jeżeli nie pochodzą od zaufanych źródeł (czyli rodzina, bliscy znajomi, nauczyciele). W ten sposób ograniczysz ewentualne wirusy komputerowe.
 7. Wytłumacz dziecku, że nie zawsze można ufać osobom poznanym w sieci.
 8. Poproś by dziecko informowało Cię o każdej niepokojącej sytuacji zaistniałej w sieci.
 9. Rozmawiaj z dzieckiem. Rozmowa i edukacja zawsze są najlepszymi sposobami na uchronienie dziecka przed zagrożeniami czającymi się w sieci.
 10. Pamiętaj, by przy komputerze zachowywać właściwą pozycję. Ręce trzymaj nad klawiaturą, nadgarstki opierając o biurko. Dopasuj swoje krzesło przy biurku. Siedź prosto. Ustaw monitor na odpowiedniej wysokości.
 11. Co 45 minut zrób przerwę. Wstań, rozciągnij się.

 

 

 

Regulacje dotyczące pracy zdalnej w Szkole Podstawowej im. Józefa Piłsudskiego w Przytocznie.

 1. Praca zdalna polega na pracy z wykorzystaniem Internetu,
  e- podręczników, telewizji edukacyjnej i radia, podręczników i ćwiczeń szkolnych oraz innych dostępnych materiałów.
 2. W pracy zdalnej należy wziąć pod uwagę możliwości techniczne dostępne w domach uczniów oraz możliwości psychofizyczne uczniów.
 3. W nauczaniu zdalnym należy wykorzystywać metody i środki polecane przez MEN.
 4. Głównym sposobem komunikowania z uczniami jak i z rodzicami jest dziennik elektroniczny funkcjonujący w szkole.
 5. Dopuszcza się inne sposoby komunikowania ustalone z rodzicami
  i uczniami, które będą mogły być udokumentowane.
 6. Każdy z nauczycieli zobowiązany jest do przekazania adresu poczty elektronicznej utworzonego w celu przekazywania prac elektronicznych przez uczniów.
 7. Adresy do przekazywania prac przez uczniów umieszczone będą na stronie internetowej szkoły w zakładce nauczanie zdalne.
 8. Nauczyciele zobowiązani są do przesłania adresów wraz z nauczanym przedmiotem przez dziennik elektroniczny.
 9. Terminy oddawania prac uczniów ustalane są indywidualnie przez nauczycieli jednak nie wcześniej niż w dniu, w którym wyznaczone zostały kolejne zajęcia z danego przedmiotu.
 10. Wychowawcy klas są zobowiązani do poinformowaniu rodziców
  o sposobie przekazywania prac uczniów do nauczycieli.
 11. W zakładce „ nauczanie zdalne” będą umieszczane informacje regulujące pracę szkoły w czasie obowiązywania nauczania zdalnego.
 12. Informacje nauczycieli o kolejnych tematach realizowanych lekcji będą umieszczane codziennie na dzienniku elektronicznym szkoły wg planu zamieszczonego w dzienniku elektronicznym naszej szkoły lub w inny sposób ustalony indywidualnie z nauczycielem.
 13. Każdy uczeń zobowiązany jest do systematycznego realizowania podanego materiału programowego.
 14. W przypadku problemów z dostępem do komputera czy Internetu prosimy o informowanie wychowawcy, że uczeń pracuje, a prace zostaną wysłane później lub będzie pracował w inny ustalony sposób z nauczycielami.
 15. Zamieszczane informacje w dzienniku elektronicznych czy innych źródłach przekazu w godzinach wyznaczonych na realizację danego przedmiotu, nie oznaczają, że uczeń w tym momencie jest zobowiązany wykonywać zadania z bieżącej lekcji. Uczeń może wybrać dowolnie czas pracy, pod warunkiem, że będzie wywiązywał się z obowiązków w okresie danego tygodnia. Zrozumiała jest sytuacja, że nie jest możliwe wykonywanie pracy zdalnej przez komputer jednocześnie przez kilkoro dzieci w domu, w którym jest tylko jeden komputer.
 16. Pedagog szkolny pełni dyżur telefoniczny w poniedziałki, środy i piątki w godzinach 9.00-11.00 pod numerem telefonu 669-372-921.Jeżeli będziecie Państwo potrzebowali naszej pomocy, informacji, wsparcia w związku ze zdalnym nauczaniem lub sprawami wychowawczymi, prosimy o kontakt przez e-dziennik. Udzielimy ich w miarę naszych możliwości.

                                   Życzymy Państwu zdrowia i wytrwałości.

Copyright © 2020 Szkoła Podstawowa im. Józefa Piłsudskiego w Przytocznie Rights Reserved.