Dzień Dyni w oddziałach przedszkolnych

 

Dzień Dyni minął w naszym przedszkolu bardzo wesoło, pomarańczowo. Wszystko za sprawą dyni, królowej jesieni. Dzieci poznały rodzaje dyń próbując przyporządkować je do odpowiednich nazw oraz poznały dynie „od środka”. „Dynia tu, dynia tam, Dynia krąży tu i tam… '' Dyniowa wyliczanka zachęciły dzieci do wspólnego muzykowania i pląsów. Po zabawach ruchowych przedszkolaki wykazały się bardzo dobrą koordynacją oko- ręka układając wzorki z pestek dyni oraz wykonały piękne prace plastyczne. Dzieci poznały różnorodność dyń oraz wzbogaciły wiedzę na ich temat. Dowiedziały się, że dynia jest bardzo zdrowym warzywem i, że można z niej przygotować wiele dań. Przedszkolaki wzięły udział w licznych zabawach z udziałem dyni. Na zakończenie zajęć odbyła się dyniowa sesja fotograficzna na naszej dekoracyjnej ściance.